Kam s vánočním stromečkem?

Vánoční stromečky se začínají tradičně po Třech králích válet u popelnic. Je to dobře nebo špatně?
Bojíte se vyhodit vánoční stromeček k popelnicím? Říkáte si, jak odpovědněji se zachovat a ekologicky ho zlikvidovat? Není to tak složité, jak se zdá. Klidně ho k těm popelnicím vyhoďte, nebo ho odložte na místo, které k tomu vaše obec určila. Nechte ho ale volně ležet, nedávejte ho přímo do popelnice.

Vánoční stromeček nepatří do kontejneru ale vedle něj

Městské služby se každoročně starají o svoz odložených vánočních stromečků. Zajišťují to většinou až do konce února, protože někteří lidé si chtějí prodloužit vánoční atmosféru. Nebojte se tedy položit stromek vedle kontejneru, služby se o něj postarají. Přímo do koše ho nedávejte, protože by se do ní už nic dalšího nevešlo. A stromky nepatří ani na stanoviště tříděného odpadu.


Vysloužilé vánoční stromky můžete odvést také do sběrných surovin.

Kde končí vánoční stromky? Postarají se o ně sloni!

Vyhozené vánoční stromečky mají další využití. Od městských služeb si je odebírají různí odběratelé a zpracují je například v kompostárně na dřevní štěpku (z toho důvodu je dobré stromeček pečlivě odstrojit od všech ozdob a háčků). V některých městech ale také není výjimkou, že vánoční stromky putují do ZOO jako pochoutka pro zvířata. Například sloni, zubři a velbloudi z Pražské ZOO si letos pochutnali na stromku ze Staroměstského náměstí.