Novela o využití poplatků na autovraky

Dne 16.5.2013 přijal Senát novou verzi novely zákona o odpadech, která má umožnit používat poplatky na likvidaci autovraků pro zateplování budov v rámci programu Zelená úsporám.

Původní verze novely zákona o odpadech, která obsahovala chybu, poslanci neschválili. Senát změnu schválil, sněmovna však následně poslala do horní komory verzi opravenou. Touto verzí se však již senátoři odmítli zabývat. Byla proto předložena nová verze, původní sporná novela byla vetována prezidentem a Sněmovna toto rozhodnutí akceptovala.

Jedinou změnou v nové novele zákona je, že by nabyla účinnosti až do 1. 10 2013. Novou verzi v těchto dnech dostane opět k podpisu prezident ČR Miloš Zeman.

Stanovení lhůt pro využití poplatků na ekologickou likvidaci autovraků a také na zateplování budov navrhl ministr životního prostředí Tomáš Chalupa proto, že je třeba dočerpat finační prostředky na snížení deficitu programu Zelená úsporám. Takto má být využito 1,5 miliardy korun.

Hledáte vhodné autovrakoviště ve vašem okolí? Hledejte v našem adresáři firem v sekci autovrakoviště. Jste vlastníkem autovrakoviště? Zaregistrujte se a přidejte svou firmu do našeho adresáře firem.