Oslavte Den Země a připomeňte si, jak se chovat ekologicky

Na dnešní den 22. dubna připadá mezinárodní Den Země a REMA Systém nám chce připomenout, jak chránit zemi a životní prostředí.

Svátek modré planety, Den Země by nám měl podle REMA Systému připomenout, že je nutné chovat se ekologicky - sami za sebe, v domácnostech, ve školách i firmách:

Pro jednotlivce a domácnosti: snižte spotřebu energie

Základem je výměna starších elektrospotřebičů za nové, šetrnější, které mohou mít až o polovinu nižší spotřebu elektřiny. Dále bychom měli úplně vypínat spotřebiče (například televizi nebo počítač) a nenechávat je ani v tzv. pohotovostním stand-by režimu. Také se vyplatí nahradit klasické žárovky úspornými, se kterými ušetříte až 80 % energie. A v neposlední řadě bychom měli prát na nižší teploty a vařit vždy s pokličkou.

Pro školy a firmy: třiďte odpad a zacházejte šetrněji s IT výbavou

Nejjednodušším způsobem ekologického chování je zcela jistě třídění odpadu. Děti se to učí již od malička a ne náhodou jsou proto v blízkosti školy vždy popelnice na papír, sklo, plasty apod. Zapomínat se nesmí ale ani na kovošrot, elektroodpad a použité baterie či akumulátory. Jak uvedl Petr Kubernát ze společnosti  REMA Systém "Ve firmách nalezneme velké množství elektroodpadu. Proto je nesmírně důležité, aby se právě v podnicích stalo třídění elektroodpadu nedílnou součástí odpadového hospodářství.“