Proč vyhazovat starou lednici nebo mobil, když jde ještě opravit?

Nejen proto, že je Česko plné šikovných lidí, vzniká aktuálně nový webový portál Opravárna.cz. Tyto webové stránky sdružují všechny, kteří umí něco opravit.

Opravíme vše od rozbitých kalhot až po ledničku nebo pračku

Jak uvedla mluvčí projektu Lucie Hejzlarová pro portál Enviweb.cz: „Naším cílem je vytvořit funkční komunitu lidí, kteří umí něco opravit. Vadilo nám totiž, že většina výrobků od mobilních telefonů až po lednice či boty je často vyráběna tak, že se krátce po uplynutí záruční doby rozbijí. Současná ekonomika nás nutí koupit nový výrobek, přestože je možné ho i opravit. Zboží končí zbytečně v odpadu a přitom Česko i naše blízké okolí je plné šikovných lidí, kteří by těmto výrobkům dokázali prodloužit život a jen nemají příležitost.“

Ukažte, co ve vás je!

Na stránkách www.opravarna.cz je už nyní k dispozici formulář, jehož prostřednictvím se můžete i vy zaregistrovat a ukázat, co ve vás je. Kromě domácích kutilů, žen na mateřské, studentů apod., mají pochopitelně šanci i profesionální opraváři, kteří mají třeba momentálně problém s obživou. Registrace je zdarma.

„Až vytvoříme dostatečnou síť šikovných lidí, tak spustíme plnou verzi stránek, kde bude kdokoliv moct zadáním zakázky na základě vybraných parametrů najít nejbližšího člověka ve svém okolí, který dokáže opravit to, co se mu zrovna rozbilo.“ Dodává autor myšlenky Jan Charvát.
Řada lidí neví, kam se starým mobilním telefonem, nebo kam se starým počítačem. Ale proč ho vyhazovat, když vám ho v Opravárně.cz můžou výhodně opravit?