Repair Café neboli OpraKavárna poprvé v Česku!

8. listopadu se otevře historicky první OpraKavárna v Česku, inspirovaná tzv. Repair Café.
O novém webovém portálu Opravárna.cz už jsme vás informovali. Proto už jistě víte, že se jedná o sdružení šikovných lidí, kteří umí něco opravit a nabízí lacino své služby. Vysloužilá lednička, děravé boty nebo rozbitý mobil tak díky nim nemusí skončit ve sběrných surovinách, ale poslouží ještě pár roků. A v sobotu, 8. listopadu 2014 se mohou tito kutilové a jejich zákazníci sejít v OpraKavárně.

Jak funguje OpraKavárna?

Jak pro server Enviweb.cz vysvětlit jeden z organizátorů akce Jan Charvát: ,,Jde o obdobu akce známé z mnoha světových měst jako Repair Café. Zvolili jsme však český název OpraKavárna. Na místě se sejdou opraváři všeho možného a přijímají zákazníky z řad veřejnosti. Ti jim nosí po celý den své rozbité výrobky, opraváři jim je opraví a inkasují za to domluvené peníze."

Vstupné je stovka, nebo nula, pokud přinesete zboží k opravě

Suma sumárum, lidé mohou do OpraKavárny přinést své rozbité výrobky a opraváři z různých oborů jim je za rozumnou cenu u kafe či čaje opraví. Vstupné na akci je 100 Kč. Pokud si však přinesete rozbitý výrobek k opravě, tentokrát nebudete vstup platit. Káva, čaj a drobné občerstvení je navíc také zdarma.

Kde najdete OpraKavárnu?

První kavárna bude umístěna v prostorech dílny Zdrojovna, na adrese Altajská 2, Praha - Vršovice, u tramvajové zastávky KOH-I-NOOR, ve dvoře za bazarem. Kavárna ale bude putovní a tohle je jen její přechodné místo. Další by se měla objevit v Brně.