S ELEKTROWIN je recyklace elektrozařízení hračka!

Společnost ELEKTROWIN, a.s., je provozovatelem kolektivního systému. Byla založena v roce 2005. Smlouvou s výrobci se zavazuje, že zajistí povinnost zpětného odběru elektrozařízení. Výrobci do systému přispívají část peněz po dobu 8-10 let, výše příspěvku je pevně stanovena. Více o kolektivních systémech a příspěvcích se dočtete v našem článku Nákupem nového elektrospotřebiče přispíváme kolektivním systémům na jeho recyklaci.

Kolektivní systém se zabývá i likvidací solárních panelů

ELEKTROWIN je největším kolektivním systémem pro zpětný odběr elektrozařízení, mezi něž patří i solární panely. Majitelé solárních panelů jsou povinni zákonem zajistit financování recyklace panelů instalovaných do roku 2013 prostřednictvím kolektivních systémů. Tyto povinnosti jsou u ELEKTROWIN snadné – uzavřete smlouvu a dodáte potřebné technické doklady. O nic víc se nemusíte starat. Školení zaměstnanci si pro panely přijedou na základě vaší objednávky a zajistí ekologickou recyklaci.

O zpětném odběru solárních panelů společností ELEKTROWIN jsme již psali. Více informací v aktualitě.

ELEKTROWIN a jeho zábavné projekty o recyklaci

ELEKTROWIN se ve spolupráci s dalšími kolektivními systémy snaží udělat recyklaci a třídění odpadu zábavnější. Proto zrealizovala projekt Recyklohraní aneb Ukliďme si svět!, který je určený pro základní a střední školy. Do projektu se přihlásí školy, které mají zájem o prohloubení znalostí svých žáků v oblasti recyklace baterií a drobných elektrospotřebičů. Školy získávají body za předem stanovené úkoly, za odevzdané baterie a elektrozařízení. Za získané body si škola vybere odměnu. Zábava ale nekončí – na internetových stránkách www.elektrowin.cz si můžete zahrát hry, ověřit své znalosti v kvízu nebo si pustit videa.

Elektrozařízení můžete odevzdávat v 1056 sběrných dvorech!

Mít strategicky rozmístěné sběrné dvory je velmi důležité. Lidé nechtějí chodit daleko, aby odevzdávali vysloužilá elektrozařízení. V ELEKTROWIN to vědí, a proto spolupracují se sběrnými dvory v 920 obcích po celé České republice. Obce, které nemají sběrný dvůr, mohou využít tzv. mobilní vůz nebo putující kontejner.

Města i obce vám nabízí pohodlnou možnost, jak ekologicky likvidovat stará elektrozařízení a baterie. Využijte ji a šetřete přírodu!