Znáte Trash made? Tato móda vdechuje nový život starým elektropřístrojům

Trash Made jsou designové předměty vyrobeny z různých materiálů a součástek určených původně k recyklaci nebo trvalému zničení.

Šperky z recyklovaných materiálů potěší kdejakou ženu

Jak uvádí samotný portál TrashMade.cz, jedná se o designové předměty s příběhem. Jsou to různé šperky (brože, náhrdelníky, náramky, náušnice a přívěsky), bytové doplňky, svítící objekty, nebo ryze praktické pomůcky (nože, flash disky, otvíráky na lahve). Každá je svým způsobem originální, ale všechny mají jedno společné. Vyrobeny jsou z různých částí LCD monitorů, drátků či kabelů, které hýří všemi barvami, tvary a materiály.

Tento materiál z moderních technologií se neustále mění a tak poskytuje týmu Trash Made neustále nové a inspirující součástky. Materiál navíc zaručuje, že kolekce jednotlivých výrobků jsou vždy originální a omezené počtem kusů. Skvělý nápad na dárek, že?

V týmu Trash Made jsou umělci, ale i klienti chráněné dílny

Na projektu Trash Made se podílí umělci, designéři, umělečtí řemeslníci, různí výrobci a také tým, který organizuje sběr a svoz vyřazeného elektroodpadu. Na samotné výrobě se potom podílí mimo jiné zaměstnanci a klienti chráněné dílny.