Tipy na ekologické vánoční dary pro zaměstnance a obchodní partnery

Vánoce, vánoce přicházejí, a proto se už i na serveru Enviweb.cz objevily tipy na vánoční dárky. A jaké jiné byste od tohoto odborného portálu čekali, než dárky ekologické.
Většina firem se v dnešní době snaží o určitou společenskou odpovědnost. Zvlášť co se týče odpadového hospodářství. A proto se zdají být ekologické dárky skvělým způsobem, jak podpořit svou image odpovědné firmy a zároveň obdarovat partnery či zaměstnance originálními dárky. Varianty jsou hned 3:

1. Šperky z elektroodpadu pro ženy i pro muže

Už jednou jsme vás v novinkách inspirovali vlnou Trash made – módou, která vdechuje nový život starým elektropřístrojům. V rámci tohoto projektu vyrábí umělci, designéři, řemeslníci ale i lidé z chráněných dílen nádherné šperky třeba z LCD monitorů, drátků či kabelů. Výsledek je dokonalý a určitě nadchne každého milovníka originálního designu. Koupit můžete brož nebo třeba manžetové knoflíčky.

2. Eko kosmetika a Fair Trade zboží

Zdravý životní styl vyznávají jednotlivci i celé firmy. Vaše kolegyně i kolegy proto jistě potěšíte kosmetikou, která obsahuje látky získané z rostlin z ekologického zemědělství. Na trhu jich seženete spoustu. Pokud si však nevíte rady, jaké konkrétní dárky vybrat, věnujte svým pracovníkům vouchery do prodejny zdravé výživy, kde si sami vyberou Fair Trade zboží jako třeba kávu, čaj, čokoládu i zmíněnou kosmetiku.

3. Bloky ze starého oblečení a pera z PET lahví

Nakonec zmíníme ještě dárky čistě praktické – bloky, pera, sešívačku a další doplňky do kanceláře. Také ty seženete v rámci projektu Trash made a všechny jsou vyrobeny z přírodních či recyklovaných materiálů.